درباره ما

شرکت مبتکران ابزار دقیق تبریز (مادکو) در سال 1381 فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت فرامین اندازه گیری ، دستگاه های تست و طراحی و تولید قطعات و مجموعه های خودرو و تراکتور ، شروع نموده است.
از زمان تاسیس تا سال 1384 عمده فعالیت شرکت در زمینه طراحی و ساخت فرامین اندازه گیری دستگاه های تست برای شرکت های خودروساز و شرکت های تابعه بوده است .
از سال 1384 مهندسی معکوس قطعات و مجموعه های گیربکس و اکسل تراکتور باغی گلدونی به سفارش شرکت تراکتورسازی جیرفت و ساخت و تولید بالغ بر بیست قطعه حساس محوری و دنده از گیربکس و اکسل تراکتور باغی در برنامه کاری و تولید این شرکت قرار گرفته است.
از سال 1385 تولید قطعات دقیق اکسل های کامیون های بنز ایران خودرودیزل به سفارش شرکت تولید محورخودرو در برنامه کاری و تولید این شرکت قرار گرفته است.
همچنین شروع فعالیت این شرکت با شرکت مگاموتور از سال 1385 در خصوص تولید دنده 3 و دنده 4 پراید به سفارش شرکت دنده فن آور آغاز گردیده است.
از اوایل سال 1386 فعالیت مجموعه سازی این شرکت با قرارداد طراحی و تولید مجموعه های جغجغه ترمز بنز (Manual Slack Adjaster) و میل ترمز بنز (Scam) کامیون نیز آغاز گردید که پس از شش ماه پروسه طراحی و مهندسی معکوس و تولید نمونه و پروسه طولانی اخذ تائیدیه مجموعه جغجغه ترمز تولیدی این شرکت از شرکت بنز آلمان توسط شرکت تولید محور خودرو و اخذ مجوز تولید مجموعه مذکور برای اولین بار در ایران و حذف مجموعه های مذکور از لیست واردات از شرکت بنز ، نقطه عطفی در تاریخ کاری این شرکت محسوب می شود .
خودباوری همراه با تلفیق دانش مهندسی با تجربه که عامل اصلی افتخارآفرینی در تولید مجموعه های ترمز کامیون بنز بود ، شرکت مبتکران ابزار دقیق را بر آن داشت تا در خصوص استقرار سیستم مدیریت کیفیت و اخذ گواهینامه ISO/TS16949:2009 و کسب رضایت مشتریان و ادامه روند طراحی و تولید محصولات ویژه و خاص صنایغ خودروسازی جدیت بیشتری به عمل آورد.
پس از استقرار سیستم مدیریت کیفیت و اخذ گواهینامه  ISO/TS16949:2009  طراحی و تولید مجموعه جغجغه ترمز اتوماتیک رابا و میل ترمز های اکسل رابا جهت اتوبوس های داخلی شهری 457 شرکت ایران خودرودیزل به سفارش شرکت تولید محور خودرو در سال 1387 آغاز گردید.تا این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده جغجغه های ترمز دستی و اتوماتیک در ایران به روند پیشرفت خود سرعت بیشتری ببخشد.
این شرکت به عنوان تخصصی ترین مرکز طراحی و تولید و تست جغجغه ترمز با تاسیس و تکمیل آزمایشگاه مجهز تست انواع جغجغه ترمز بر اساس استانداردهای SAEj1512 , SAEj1461 و طراحی و تولید جغجغه های ترمز بنز ، رابا ، دانگ فنگ ، ولوو ، ایوکو ، ماک و انواع تریلر و نوآوری در طراحی نسل جدید جغجغه که امکان تعمیر و تعویض قطعات داخلی را دارا می باشد ، در کاهش هزینه های مصرف کننده نهایی و بالا بردن دوام و کیفیت مجموعه های تولیدی و کاهش آلودگی محیط زیست نقش بسزائی ایفا نموده است و به مشتریان خود اطمینان در خرید محصولات تولیدی این شرکت را به ارمغان آورده است.
از سال 1389 فعالیت اصلی این شرکت به تولید محصولات ایمنی و دقیق قطعات و مجموعه های انواع اکسل کامیون ، تریلر ، اتوبوس ، وانت و خودرو های تجاری متمرکز گردیده است و در همین راستا سگدست و شغالدست یکپارچه نیسان ABS و سیبک طبق بالا و پایین 1140 کیلوگرم با شرکت بهنگام آفرین سایپا جهت محصولات تولیدی وانت نیسان شرکت زامیاد در برنامه تولید این شرکت قرار گرفته که پس از انتقال قراردادهای تولید اکسل وانت نیسان به شرکت مگاموتور ، تامین سگدست و شغالدست یکپارچه نیسان از سال 1390 برای خطوط مونتاژ اکسل نیسان مگاموتور در شرکت تولیدی بهران موتور گلپایگان ادامه دارد.